Zakup i przetwórstwo surowców – o firmie SSW

Nasza firma rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku w Sosnowcu. W pierwszym etapie funkcjonowania zajmowaliśmy się głównie świadczeniem usług w zakresie skupu surowców wtórnych. Od początku istnienia chcieliśmy jednak rozwijać nasze przedsiębiorstwo. Dzięki wytężonej pracy, rzetelnemu podejściu do kontrahentów oraz wysokiej jakości świadczonych usług, byliśmy w stanie z czasem poszerzyć zakres świadczonych usług. Związane było to też ze zmieniającą się sytuacją rynkową, a co za ty idzie rosnącymi wymaganiami klientów. Dziś oprócz zakupu i przetwórstwa surowców jesteśmy im w stanie zapewnić także szeroki asortyment wyrobów z mosiądzu, miedzi, brązu i grafitu.

Doświadczenie uzyskane w trakcie niemal trzech dekad pracy przy segregowaniu odpadów metali przeznaczonych do dalszego przemysłowego wykorzystania, pozwoliło nam doskonale poznać własności poszczególnych materiałów, ich rodzaje oraz możliwe zastosowania. Wiedzę tę wykorzystujemy przy produkcji prętów i rur z brązu oraz doborze do asortymentu mosiężnych, miedzianych i brązowych wyrobów wyróżniających się dobrymi własnościami technicznymi. Posiłkujemy się nią również, aby doradzać klientom najlepsze wyroby dostosowane do ich potrzeb.

Aby móc dostarczać klientom gotowe wyroby, w 2008 roku uruchomiliśmy linię odlewniczą tulei i wałków z brązu w gatunku B101 i RG7. Jednocześnie zacieśniliśmy współpracę z dostawcami wyrobów z mosiądzu, brązu oraz miedzi. Pozwoliło nam to zapewniać bogatą ofertę produktów. Chcąc zagwarantować klientom dostęp do jeszcze szerszego asortymentu wyrobów w jeszcze niżej cenie, w grudniu 2016 wzbogaciliśmy nasz park maszynowy o nową linię odlewniczą polskiego producenta TERMETAL. Dzięki niej jesteśmy w stanie produkować szybciej i taniej, co przekłada się na ostateczne koszty zakupu oferowanych przez nas produktów.