Wyroby z mosiądzu

Produkcja i sprzedaż prętów i rur z mosiądzu

Mosiądz – stop miedzi i cynku, zawierający do 40% cynku. Może zawierać dodatki innych metali, takich jak ołów, aluminium, cyna, mangan, żelazo, chrom oraz krzem.

Włąsciwości:
Stop ten jest odporny na korozję, ciągliwy, łatwy do obróbki plastycznej. Posiada dobre właściwości odlewnicze. W niektórych zastosowaniach jego wadą jest stosunkowo duża gęstość (8,4-8,7 g/cm3).
 

Zastosowanie:
Z mosiądzu wytwarza się armaturę, osprzęt odporny na wodę morską, śruby okrętowe, amunicję, okucia budowlane, w szczególności klamki. Ponadto, elementy maszyn w przemyśle maszynowym, samochodowym, elektrotechnicznym, okrętowym, precyzyjnym, chemicznym.

Dysponujemy szerokim asortymentem prętów oraz rur mosiężnych!

Istnieje możliwość zamówienia profili wg rysunku klienta! W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt !


W naszym asortymencie dysponujemy następującymi gatunkami:

mosiądz CW603N
bardzo dobrze skrawalny (nadający się do obróbki na automatach), o ograniczonej podatności do obróbki plastycznej na zimno
 

Oznaczenia mosiądzu wg różnych norm:
ISO:
CuZn36Pb3
EN:
CW603N
DIN:
CuZn36Pb3
Wnr:
2.0375
NFA FR
CuZn36Pb3
UNS USA
C36000
BS GP old
CZ124
PN
M061

Skład chemiczny (zgodnie z normą EN 573-1):
Stop
CuZn36Pb3
Cu [%]
60,0-62
Al [%]
≤0,05
Fe [%]
≤0,3
Ni [%]
≤0,3
P [%]
-
Pb [%]
2,5-3,5
Sn [%]
≤0,2
Si [%]
-
As [%]
-
Mn [%]
-
Sb [%]
-
Zn [%]
reszta
Inne [%]
≤0,2

 

mosiądz CW612N
bardzo podatny do kucia na gorąco oraz obróbki skrawaniem, obróbka plastyczna na zimno jest ograniczona, charakteryzuje się wysoką ciągliwością

Oznaczenia mosiądzu wg różnych norm:
ISO:
CuZn39Pb2
EN:
CW612N
DIN:
-
Wnr:
-
NFA FR
CuZn39Pb2
UNS USA
C37700
BS GP old
CZ12
PN
MO59

Skład chemiczny (zgodnie z normą EN 573-1):
Stop
CuZn39Pb2
Cu [%]
59,0-60
Al [%]
≤0,05
Fe [%]
≤0,3
Ni [%]
≤0,3
P [%]
-
Pb [%]
1,6-2,5
Sn [%]
≤0,3
Si [%]
-
As [%]
-
Mn [%]
-
Sb [%]
-
Zn [%]
reszta
Inne [%]
≤0,2

 

mosiądz CW614N
doskonale skrawalny, o ograniczonej podatności do obróbki plastycznej na zimno (klasyczny stop do obróbki na automatach)

Oznaczenia mosiądzu wg różnych norm:
ISO:
CuZn39Pb3
EN:
CW614N
DIN:
CuZn39Pb3
Wnr:
2.0401
NFA FR
-
UNS USA
C38500
BS GP old
CZ121-Pb3
PN
MO58A

Skład chemiczny (zgodnie z normą EN 573-1):
Stop
CuZn39Pb3
Cu [%]
57,0-59
Al [%]
≤0,05
Fe [%]
≤0,3
Ni [%]
≤0,3
P [%]
-
Pb [%]
2,5-3,5
Sn [%]
≤0,3
Si [%]
-
As [%]
-
Mn [%]
-
Sb [%]
-
Zn [%]
reszta
Inne [%]
≤0,2

 

mosiądz CW617N
dobrze skrawalny, o ograniczonej zdolności do obróbki plastycznej na zimno, wysoka podatność do obróbki plastycznej na gorąco

Oznaczenia mosiądzu wg różnych norm:
ISO:
CuZn40Pb2
EN:
CW617N
DIN:
CuZn40Pb2
Wnr:
2.0402
NFA FR
-
UNS USA
C38010
BS GP old
CZ122
PN
MO58; MO58B

Skład chemiczny (zgodnie z normą EN 573-1):
Stop
CuZn40Pb2
Cu [%]
57,0-59
Al [%]
≤0,05
Fe [%]
≤0,3
Ni [%]
≤0,3
P [%]
-
Pb [%]
1,6-2,5
Sn [%]
≤0,3
Si [%]
-
As [%]
-
Mn [%]
-
Sb [%]
-
Zn [%]
reszta
Inne [%]
≤0,2

Nasza firma SSW jako producent wyrobów z mosiądzu pragnie zaoferować Państwu szeroką gamę produktów wykonanych z tego właśnie tworzywa. Bogate doświadczenie jakie posiadamy, pozwala nam na sprzedaż wyrobów z mosiądzu, oferując przy tym pełen zakres porad dotyczycących naszych produktów, a wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi gotowymi rozwiązaniami oraz z chęcią wysłuchamy wszelkich niestandardowych propozycji.

W naszej ofercie można znaleźć m.in.:

 • Pręty mosiężne
 • Rury mosiężne
 • Tuleje mosiężne
 • Rury grubościenne
 • Płaskowniki z mosiądzu
 • Taśmy mosiężne
 • Blachy
 • Kształtowniki
 • Kątowniki, teowniki, ceowniki
 • I wiele innych

Oferowana przez nas sprzedaż rur mosiężnych daje klientowi szeroki wachlarz możliwości. Produkty te posiadają różne wymiary, dlatego jesteśmy w stanie dopasować się do wymagań naszych klientów. Oprócz wspomnianych rur, nasza firma zajmuje się także sprzedażą prętów mosiężnych. Dzięki dopracowanemu procesowi produkcji, jesteśmy zdolni wyprodukować pręty o różnych kształtach jak i wymiarach. Aby poznać ceny oraz cały asortyment skontaktuj się z nami.

Dlaczego wybrać SSW?


Dzięki naszemu doświadczeniu, które zbieramy już ponad 20 lat, udoskonaliliśmy nasze procesy produkcyjne do perfekcji. Pozwala nam to zaoferować najwyższej jakości produktu, co sprawia, że sprzedaż blachy mosiężnej różnych grubości jest dla nas czystą przyjemnością. W celu zapewnienia naszym klientom jak największego zadowolenia i wygody, umożliwiamy wybór formatu arkusza.
Profesjonalizm w naszej firmie nie kończy się na hali produkcyjnej. Nasz zespół stara się zapewnić najwyższej jakości obsługę na każdym etapie procesu zakupowego. Niezależnie czy chodzi o sprzedaż taśm z mosiądzu czy sprzedać płaskowników mosiężnych, nasi specjaliści dołożą wszelkich starań w celu zagwarantowania klientowi otrzymania najwyższej jakości produktu.

Poznaj naszą ofertę


Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi możliwościami naszej firmy. Warto przejrzeć naszą stronę aby dowiedzieć się więcej na temat prowadzonej przez nas sprzedaży taśm mosiężnych. Z uwagi na bardzo szerokie możliwości produkcyjne naszej firmy jesteśmy w stanie wykonać wiele elementów, nie tylko te, które widoczne są w naszej stronie. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu przedstawienia szczegółowego cennika naszych produktów i usług. Nasz dział handlowy zajmujący się m.in. sprzedażą kształtowników mosiężnych z chęcią odpowie na wszelkie pytania i pomoże w doborze odpowiedniego rozwiązania.

 

Rury mosiężne - cechy i zastosowanie

Mosiądz jest stopem dwóch głównych metali, a mianowicie - miedzi oraz cynku. Jednak może mieć także inne domieszki, na przykład cyny, chromu czy choćby ołowiu, które występują dodatkowo zależnie od gatunku surowca. Z materiału, o którym mowa, można wykonać bardzo wiele przedmiotów o różnych rozmiarach, kształtach i przeznaczeniu. Warto wymienić między innymi pręty, tuleje, płaskowniki, taśmy, blachy czy rury z mosiądzu. To właśnie zastosowaniem tych ostatnich zajmiemy się w poniższym artykule.

Zastosowanie rur z mosiądzu

Na wstępie warto wyróżnić rury mosiężne cienkościenne oraz grubościenne, które mogą mieć bardzo różne wymiary zależnie od zapotrzebowania. Gdzie takie podzespoły są wykorzystywane?

 • Przy produkcji rozmaitych maszyn, na przykład w przemyśle samochodowym, czy okrętowym, mosiądz odporny jest na działanie wody morskiej.
 • W przemyśle budowniczym, szczególnie jeśli chodzi o różne elementy ozdobne znajdujące się na zewnątrz, materiał ten bowiem dobrze znosi złe warunki atmosferyczne.
 • Do wytwarzania instrumentów muzycznych.
 • Walory estetyczne mosiądzu, a także duża jego plastyczność sprawiają, że wykonuje się z niego różnego rodzaju ozdoby czy elementy wykończenia, które podnoszą walory dekoracyjne każdego wnętrza.
 • Odpowiednio wymodelowane elementy wykorzystuje się w przemyśle oświetleniowym, do tworzenia ładnym i funkcjonalnych lamp.
 • Do produkcji armatury łazienkowej.

Nie sposób zaprzeczyć, że artykuły tego typu mają szerokie zastosowanie w bardzo różnych dziedzinach życia. Gdy mowa o produkcie, jakim jest rura mosiężna cena zależy między innymi od zastosowanego stopu czy wymiarów. Znaczenie ma również to, czy chodzi o produkt standardowy, czy jest to specjalne zlecenie, według indywidualnego projektu. Natomiast jedno jest pewne, ze względu na zalety wyżej przedstawionego surowca, czasem trudno zamienić wyroby mosiężne na podzespoły wykonane z innych metali. Dlatego też można powiedzieć, że dla osób, które cenią sobie dobrą jakość, ten materiał wydaje się być po prostu niezastąpiony.

Sprzedaż wyrobów z mosiądzu - ogólna charakterystyka oferty

Jeśli chodzi o wyroby z mosiądzu producent artykułów wytwarzanych z tego typu metalu ma w dzisiejszych czasach duże pole do manewru. Rozwój technologii i pogłębianie się wiedzy z zakresu metalurgii przełożył się bowiem na istotny wzrost możliwości produkcyjnych w obrębie tego obszaru przemysłu. Obecnie na rynku dostępne są niezwykle zróżnicowane gatunki wspomnianego surowca, z których każdy ma odmienne właściwości i różne przeznaczenie.

Skup Surowców Wtórnych Michał Żabicki, dysponując rzetelną wiedzą w zakresie wytwarzania produktów wykonanych z mosiądzu oraz posiadając nowoczesne i kompleksowe zaplecze sprzętowe, proponuje Państwu niezwykle szeroką gamę wyrobów z mosiądzu. Do naszych flagowych produktów należą rury oraz pręty mosiężne, a także produkty mniej ogólnego przeznaczenia, takie jak płaskowniki mosiężne.

Ponieważ jednak całościowa oferta obejmuje znacznie szerszy zakres dostępnych propozycji, poniżej dokonaliśmy skróconej charakterystyki najważniejszych pozycji z naszego asortymentu:

 • sprzedaż prętów mosiężnych, spośród których najpowszechniejsze rodzaje to pręty o przekroju okrągłym, kwadratowym, prostokątnym oraz sześciokątnym,
 • płaskowniki z mosiądzu wytwarzane - w zależności od potrzeb klienta - zarówno poprzez walcowanie, ciągnienie, jak i cięcie z blachy,
 • sprzedaż kształtowników mosiężnych, obejmująca m.in. kątowniki, teowniki oraz ceowniki,
 • rury z mosiądzu o szerokim zakresie zastosowań oraz o bardzo zróżnicowanych wymiarach, docinanych zgodnie z życzeniem klienta (w naszej ofercie dostępne są cienkościenne rury o małych średnicach oraz potężnych gabarytów rura grubościenna fi 70 cm),
 • tuleje mosiężne grubościenne stosowane powszechnie jako alternatywna dla prętów oraz rur bezszwowych,
 • sprzedaż taśm mosiężnych oraz blach, przeznaczonych przede wszystkim dla elektronicznych, teleradiotechnicznych, motoryzacyjnych oraz elektromaszynowych gałęzi przemysłu.

Warto przy tym zaznaczyć, że powyżej wyszególnione wyroby z mosiądzu stanowią tylko najpowszechniej sprzedawane przez nas artykuły, a nie kompletną ofertę naszej firmy. W przypadku zapotrzebowania na bardziej nietypowe produkty, zachęcamy Państwa do kontaktu, który umożliwi nam zaproponowanie rozwiązania indywidualnie dopasowanego do przedstawionych potrzeb i oczekiwań.

Jakość naszych produktów

Aby uczynić współpracę w pełni satysfakcjonującą dla naszych klientów, dokładamy wszelkich starań, aby oferować Państwu najwyższą jakość wyrobów, przy możliwie najniższych cenach końcowych. W tym celu wszelkiego rodzaju wyroby z mosiądzu produkujemy, bazując na profesjonalnie opracowanych oraz skrupulatnie przeprowadzanych procesach produkcyjnych. Dodatkowo nieustannie inwestujemy w modernizację i poszerzanie dostępnego zakresu naszego parku maszynowego, co bezpośrednio przekłada się na rosnące z biegiem czasu możliwości dostosowywania się przez nas do precyzyjnie określonych potrzeb klienta.

Dzięki wyżej opisanemu podejściu, jako wieloletni producent wyrobów z mosiądzu, gwarantujemy naszym klientom asortyment o licznych zaletach, obejmujących m.in. odporność na korozję, wzmocnioną ochronę przed ścieraniem się, bardzo dużą tolerancję skrajnych temperatur oraz szeroki wachlarz możliwości w zakresie dopasowania właściwości naszych produktów do Państwa indywidualnych wymogów.

Przykładowe produkty:

 • z brązu tuleja ślizgowa
 • tuleje mosiężne
 • profile mosiężne
 • taśmy mosiężne
 • rury mosiężne
 • płaskowniki z mosiądzu
 • profile z mosiądzu
 • rury z mosiądzu
 • profile z mosiądzu
 • mosiężne taśmy
 • rury mosiężne
 • mosiężne pręty
 • mosiężne tuleje
 • pręty z mosiądzu
 • z mosiądzu płaskowniki
 • pręty z mosiądzu
 • rurki mosiężne
 • inne wyroby mosiężne