Wyroby z miedzi

Produkcja i sprzedaż taśm i rur miedzianych

Blacha miedziana w gatunku M2R, określana w normie europejskiej jako CuDHP, jest używana głównie jako materiał stosowany na pokrycia dachowe oraz wszelkiego rodzaju obróbki blacharskie.

Zawartość miedzi na poziomie 99,99% zapewnia znakomitą przewodność a dodatek fosforu powoduje podatność na spawanie.

Rozróżniane są trzy główne stany utwardzenia:

 • r (R200) – miękki,
 • z4 (R240) – półtwardy
 • z6 (R290) – twardy.

W naszym asortymęcie posiadamy poszczególne grubości:

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Dynamicznie rozwijająca się branża surowców wtórnych Jesteśmy jedną z największych firm oferujących sprzedaż wyrobów z miedzi. Nasza firma SSW oferuje szeroką gamę produktów oraz usług związanych z różnego rodzaju surowcami. Jedną z głównych branż jakimi się zajmujemy są właśnie wyroby z miedzi. Producentów jest wielu, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest coś ważniejszego niż znakomity stosunek ceny do jakości? Zarówno w rankingu jakości jak i niskiej ceny plasujemy się w czołówce firm ulokowanych w naszym kraju. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w której można dowiedzieć się więcej na temat sprzedaży blachy miedzianej oraz innych produktów dostępnych w naszej firmie.

Dowiedz się więcej o naszych produktach

W naszej ofercie można znaleźć wiele produktów wykonanych z miedzi. Wspomniana wcześniej blacha miedziana posiada szeroki wachlarz zastosowań, lecz czasami potrzebne są inne środki. Pręty miedziane oferowane przez naszą firmę wykonane są z niebywałą precyzją. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sprzedaż prętów miedzianych odbywa się w naszej firmie nieprzerwanie od wielu lat, dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować wysokiej jakości produkt oraz najwyższej klasy obsługę. Nasza firma specjalizuje się w wyrobach z surowców wtórnych,  a w szczególności takich produktów jak rury miedziane. W celu usatysfakcjonowania naszych klientów jesteśmy w stanie wykonać elementy: cienkościenne, ciągnione, wyciskane. W zależności od zapotrzebowania jesteśmy gotowi wykonać produkty na zamówienie. Dowiedz się więcej na temat sprzedaży rur miedzianych w naszej firmie oraz dowiedz się co jeszcze możesz u nas dostać. Jednym z dodatkowych elementów, które często proponujemy są tuleje. Ich szerokie zastosowanie może pomóc podczas wielu instalacji.

Wiele z naszych wyrobów można stosować na pokrycia dachowe. Cechują się one przede wszystkim niezwykłą odpornością na warunki atmosferyczne, co sprawia, że mogą być bez obaw montowane na zewnątrz. Dodatkowo w naszej ofercie można znaleźć taśmy miedziane, które są najczęściej używane przy wszelkiego rodzaju instalacjach elektrycznych. Taśma spełnia funkcję izolatora, przez co umożliwia budowę posadzek antyelektrostatycznych. Sprawdź jak działa nasza sprzedaż taśm miedzianych i dowiedz się jaką cenę możesz otrzymać.

Oprócz wyżej wymienionych wyrobów, oferujemy również sprzedaż płaskowników miedzianych oraz innych elementów, które możemy wytworzyć. Dowiedz się, czym są płaskowniki miedziane oraz zapoznaj się z całą naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.

 

Pokrycia dachowe z miedzi - trwałość przede wszystkim

Dom bywa często nazywany dachem nad głową. Nie bez przyczyny - to właśnie ten element stanowi ważną część całego budynku. Kluczowe znaczenie ma więc materiał, z którego został wykonany. W tym przypadku świetnie sprawdzi się miedź, dlatego warto się na nią zdecydować.

Jakie zalety ma blacha miedziana na pokrycia dachowe?

Aby dach spełniał swoją funkcję jak najlepiej, musi być przede wszystkim trwały, solidny, łatwy w konserwacji, a do tego ładnie się prezentować. Dzięki zastosowaniu miedzi uda się taki efekt uzyskać. Jakimi cechami charakteryzują się podobne konstrukcje?

 • Nie bez przyczyny widuje się tego typu materiał na bardzo starych budynkach. Miedź bowiem jest w stanie wytrzymać nawet do trzystu lat. Z taką trwałością nie może się równać żaden z dziś stosowanych materiałów.
 • Dach z czasem przybiera kolor zielony, a to ze względu na powolne utlenianie się miedzi. Ta szlachetna patyna w dużej mierze odpowiada za trwałość poszycia, ponieważ pokrywa metal delikatną, zabezpieczającą warstwą, która chroni oraz konserwuje powierzchnię na długi czas, opóźniając proces korozji.
 • Doskonałą informacją jest to, że konstrukcja ta nie wymaga specjalnej pielęgnacji. W przypadku zwykłej blachy konieczne jest zabezpieczenie jej co jakiś czas, na przykład nakładając specjalną farbę antykorozyjną. W tym przypadku nie zachodzi taka potrzeba, dlatego można mówić o niesamowitej wygodzie w użytkowaniu poszycia.
 • Miedź ma doskonałe walory dekoracyjne. Nawet jeśli nie zdecydują się Państwo wykonać z niej całej powierzchni dachu, to można zabezpieczyć blachą miedzianą tylko niektóre fragmenty, aby uzyskać interesujący efekt. Trzeba jednak pamiętać, że wchodzi ona w reakcję z innymi metalami, przyspieszając korozję. Z tego względu konieczna będzie odpowiednia izolacja.

Podsumowując, taki wybór to gwarancja trwałości na długie lata, także dla kolejnych pokoleń. Konstrukcja ta nie jest wymagająca w utrzymaniu oraz ma ciekawy wygląd podnoszący walory estetyczne całego budynku. Oczywiście, wspomniany materiał nie należy do najtańszych, jednak trzeba pamiętać o tym, że jest to jednorazowy zakup. Warto więc rozważyć inwestycję, która pozwoli cieszyć się wytrzymałym dachem przez długie lata.

Zastosowanie rur miedzianych

Miedź odgrywa ważną rolę w wielu dziedzinach życia. Cechy charakteryzujące ten metal to przede wszystkim przewodnictwo prądu i ciepła oraz bardzo dobra plastyczność. Miedź nie ulega korozji, jednak utlenia się, czego efekt stanowi charakterystyczna zmiana koloru na zielony. Efekt procesu można zaobserwować choćby na dachach starych budynków. To szlachetna patyna, czyli bardzo cienka warstwa pokrywająca metal i chroniąca go skutecznie przed korozją. Surowiec ten jest szeroko wykorzystywany do różnych celów, nie tylko wspomnianych obić dachowych.

Do czego wykorzystuje się rury miedziane?

Z surowca, którym jest miedź, wytwarza się wiele produktów, między innymi: blachy, pręty, taśmy, płaskowniki, tuleje czy rury. Poniżej przedstawiamy zastosowania rur miedzianych, szeroko wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu, ale także w budownictwie. Można je bowiem spotkać w naszych domach. W związku z tym, że wyroby te są odporne na działanie wody, często można je spotkać w różnego rodzaju instalacjach. Mowa tutaj o systemach:

 • doprowadzających do domów wodę użytkową ciepłą oraz zimną;
 • centralnego ogrzewania, które zapewnia przyjemną temperaturę w całym budynku;
 • gazowych, które gwarantują dopływ tego surowca do podgrzewaczy wody, kotłów gazowych, kuchenek oraz kominków występujących w wielu domach;
 • chłodniczych, pozwalających na uzyskanie temperatury niższej niż ta w otoczeniu (tego typu instalacja wykorzystywana jest często na przykład w przemyśle spożywczym);
 • ogrzewania podłogowego, gdzie rury z miedzi są niezwykle funkcjonalne.

Co ważne, wspomniane wyżej elementy nie mogą być bezpośrednio łączone z innymi metalami, ponieważ wtedy może dojść do przyspieszonej korozji. Proces ten ma oczywiście negatywny wpływ na trwałość całego systemu, dlatego właśnie należy pomyśleć o właściwej izolacji, która będzie zapobiegać takim niechcianych zjawiskom. Jeśli prace zostaną natomiast przeprowadzone w sposób prawidłowy, to instalacja będzie prawidłowo służyć nawet przez długie lata.

Występowanie oraz ogólne właściwości miedzi

Miedź stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych w przemyśle rodzajów metali kolorowych. Jej gęstość wynosi 8,96 grama na 1 cm sześcienny, temperatura potrzebna do stopnienia przekracza 1080 stopni Celsjusza, zaś po dokonaniu jej obróbki charakteryzuje się bardzo niskim stopniem twardości, któremu w dużej mierze zawdzięcza się unikalne właściwości surowca.

Jako główne zalety tego materiału wyszczególnia się przede wszystkim doskonałą przewodność ciepła i energii elektrycznej, a także dużą plastyczność, która umożliwia jego kształtowanie również na zimno. Dzięki wysokim parametrom w tym zakresie, jeśli chodzi o wyroby z miedzi producent uzyskuje niezwykle szerokie spektrum dostępnych zastosowań tego metalu - zarówno w obrębie rodzajów wytwarzanych produktów, jak i w kwestii wzbogacania samej struktury miedzi innymi pierwiastkami.

Sprzedaż wyrobów z miedzi obejmuje przede wszystkim przemysłowe sektory rynku, bazujące na produktach takich jak kable przewodzące prąd, części do instalacji i przewodów hydraulicznych oraz elementy wykorzystywane przy produkcji maszyn i rozmaitych urządzeń elektrycznych.

Rodzaje miedzi dostępne w naszej ofercie

Miedź stosowana jest najczęściej na surowo, w formie metalu. W zależności jednak od konkretnego przeznaczenia, jej struktura może zostać wzbogacona o inne pierwiastki, które wzmocnią twardość końcowego materiału (bo przeważnie to właśnie ta cecha w przypadku miedzi wymaga dodatkowego zwiększenia) lub inne pożądane dla celów danego przedsięwzięcia właściwości produktu.

Wśród najpowszechniej wykorzystywanych metali w celu zmniejszenia współczynnika miękkości stopów miedzianych, wymienić można przede wszystkim brąz oraz mosiądz, jednak całościowa liczba różnych domieszek dodawanych do poszczególnych gatunków miedzi jest oczywiście o wiele szersza.

Podstawowym rodzajem surowca, na którym bazujemy, oferując Państwu sprzedaż prętów miedzianych, płaskowników, rur, taśm czy też pozostałych wyrobów z naszego asortymentu, jest tzw. miedź odtleniona fosforem typu Cu-DHP.

Ten rodzaj stopu cechuje się m.in. doskonałym współczynnikiem przewodzenia ciepła i energii elektrycznej, dużą wytrzymałością na utlenianie się i korodowanie, a ponadto silną plastycznością oraz możliwości obróbki zarówno na gorąco, jak i na zimno. Dodatkowo dobrze sprawdza się także podczas czynności wymagających spawania lub lutowania. Jeśli chodzi o konkretne zastosowania, z gatunku Cu-DHP wykonana jest np. wspomniana wcześniej blacha miedziana m2r, wykorzystywana w obrębie poszyć dachów oraz rozmaitych czynności związanych z obróbką blacharską.

Miedź odtleniona fosforem nie jest jednak jedyną dostępną dla naszych klientów opcją materiałową. Spośród pozostałych możliwości, oddajemy do Państwa dyspozycji m.in. miedź typu Cu-ETP, obejmującą sprzedaż płaskowników miedzianych, prętów, profili, kształtowników oraz produktów takich jak grubościenne lub cienkościenne rury miedziane.

Z pozostałych, dostępnych na zamówienie rodzajów miedzi można wymienić dodatkowo typy:

 • Cu-HCP,
 • Cu-DLP,
 • CuZn0,5.

Wszystkich z Państwa zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami, serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz zachęcamy do odwiedzin sekcji „Baza wiedzy”, dostępnej w ramach naszej witryny.

Charakterystyka i zastosowanie blachy miedzianej – gatunek M2R

Opis właściwości

Blacha miedziana typu M2R (powszechnie spotykana również pod nazwą miedzi odtlenianej fosforem) cechuje się bardzo dobrymi parametrami przewodzenia energii elektrycznej oraz ciepła. Pod względem właściwości jest również świetnie przystosowana do spawania lub lutowania jej struktury. Materiał ten gwarantuje także dużą wytrzymałość i wzmocnioną odporność na korodowanie, a przy tym jest także niezwykle plastyczny i łatwy w obróbce (również na zimno).

Zastosowanie

Blaszane wyroby z miedzi M2R, ze względu na swoje charakterystyczne właściwości, cieszą się szerokim zakresem możliwych zastosowań w obrębie przemysłu budowlanego, chemicznego, samochodowego, chłodniczego, elektrotechnicznego oraz motoryzacyjnego. W ramach wspomnianych sektorów wykorzystuje się je np. do tworzenia elementów pokrycia dachowego czy też do produkcji rozmaitych części architektonicznych. Dodatkowo blachy tego rodzaju mogą także zostać użyte na potrzeby wytwarzania wyrobów oraz organizowania stanowisk roboczych w fabrykach i zakładach dekarskich.

Skład chemiczny oraz nazwy systematyczne

Miedź używana przez nas do produkcji blach, w zależności od przyjętej normy, oznaczana jest symbolami M2R, CW024A, C12200 lub SF-Cu, a jej skład chemiczny obejmuje minimalnie 99,9% czystej miedzi, przy jednoczesnej zawartości fosforu z zakresu od 0,015% do 0,04%.

Zalety

Blacha miedziana typu M2R ma wiele charakterystycznych dla siebie właściwości, niezwykle powszechnie wykorzystywanych m.in. w ramach wspomnianych wcześniej gałęzi przemysłu.

Spośród najistotniejszych zalet tego rozwiązania na pewno warto wymienić:

 • bardzo wysoki współczynnik trwałości, odporność na intensywną eksploatację oraz szczelność w obrębie swojego obszaru zastosowania,
 • brak konieczności dokonywania jakichkolwiek czynności konserwacyjnych,
 • dużą odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak pogoda, obecność wilgoci oraz występowanie substancji chemicznych w ramach obszaru pracy,
 • plastyczność i łatwość w nadawaniu końcowemu wyrobowi pożądanego kształtu,
 • samoczynne powstawanie patyny dodatkowo zwiększającej ochronę materiału przed korozją,
 • sprzedaż blachy miedzianej oraz jej stosowanie sprzyja środowisku naturalnemu, ponieważ jest to materiał silnie podatny na proces recyklingu.

Zastosowanie rur grubościennych i cienkościennych miedzianych

Informacje ogólne

Miedź jako surowiec budowlany cechuje się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi oraz doskonale nadaje się do wykorzystania w formie przewodnika dla energii elektrycznej i ciepła. Ponadto - dzięki niskiej oporności - świetnie sprawdza się również jako rozwiązanie przeznaczone do rozprowadzania w ramach określonej sieci mediów, takich jak woda czy gaz ziemny. Ze względu na te właściwości, rury miedziane znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w obrębie przewodów hydraulicznych i grzewczych, a także w ramach instalacji chłodniczych oraz gazowych.

Jedną z głównych zalet tego rozwiązania - w porównaniu np. do rur stalowych - jest fakt, iż powierzchnia rur miedzianych, na skutek korodowania, pokrywa się z czasem warstwą szarozielonkawego nalotu, nazywanego powszechnie patyną. Zjawisko to przyczynia się w sposób bezpośredni do wzmocnienia całej struktury materiału. Szczelnie przylegające cząsteczki tlenku odcinają miedź od kontaktu z tlenem - zarówno tym z powietrza, jak i z wody - niwelując efekt niszczącego wgłębnego utleniania, który w formie rdzy występuje w przypadku większości innych metali.

Zastosowania w zależności od rodzaju rury

Sprzedaż rur miedzianych dzieli się na dwie podstawowe grupy asortymentowe. Pierwszą z nich są rury grubościenne, stosowane w ramach instalacji hydraulicznych i grzewczych, cechujących się większym obciążeniem materiału oraz narażeniem jego struktury na rozmaite czynniki zewnętrzne. Drugą są natomiast rury cienkościenne, które umożliwiają tworzenie w ramach instalacji przewodów drobnych, lecz proporcjonalnie bardziej wydajnych, niż w przypadku stalowych odpowiedników, co z kolei umożliwia zredukowanie ilości wody potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania instalacji.

Spośród konkretnych zastosowań obu powyższych rozwiązań wymienić można m.in.:

 • centralne ogrzewanie,
 • chłodzenie i ogrzewanie płaszczyznowe,
 • rury miedziane do transportu wody zimnej oraz ciepłej,
 • instalacje grzewcze oparte na wodno-glikolowych pompach ciepła,
 • oraz przewody gazowe.