Profile mosiężne

Mosiądz jest stopem miedzi oraz cynku znanym ludzkości od wieków. Jest to materiał plastyczny, ciągliwy i odporny na korozję. Charakteryzuje go także wysoka gęstość oraz ponadprzeciętna trwałości. Dzięki tym cechom mosiądz od czasów średniowiecznych wykorzystywany był w rzeźbiarstwie. Współcześnie surowiec ten wykorzystywany jest w wielu branżach reprezentujących różne gałęzie nowoczesnej gospodarki tj. motoryzacja, elektrotechnika czy branża chemiczna.

Profile mosiężne produkowane przez naszą firmę znajdują zastosowanie w szeroko pojętej aranżacji wnętrz, budownictwie mieszkaniowym, oraz komercyjnym. Z pomocą profili z mosiądzu zabezpiecza się narożniki płytek, ale również obrzeża okładzin stosowanych na podłogach i ścianach. Natomiast w podłogach wykonanych z żywicy epoksydowej lub kamienia często pełnią funkcję oryginalnej i bardzo trwałej listwy przypodłogowej. Tego rodzaju produkty stanowią również eleganckie wykończenie schodów oraz wanien łazienkowych.

W naszym asortymencie znaleźć można zarówno profile w kształcie litery Z które skutecznie łączą konstrukcie składające się z wielu poziomów, jak i takie w kształcie litery L idealnie pasujące jako wykończenie narożników we wnętrzach prywatnych i komercyjnych.

Sprzedaż profili z mosiądzu

Profile mosiężne to niezwykle estetyczne i dekoracyjne rozwiązanie, które świetnie komponuje się z innymi materiałami tj. drewno, kamień czy tworzywa. Dla uzyskania jeszcze ciekawszego efektu można je poddawać dalszej obróbce tj. natryskiwanie czy chromowanie. Takie działania oprócz walorów estetycznych podnoszą również wytrzymałość stopu, z którego profil został wykonany. Profile polerowane dodatkowo można malować na praktycznie każdy interesujący inwestora kolor, co jeszcze zwiększa możliwości ich zastosowania. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że sprzedaż profili mosiężnych w naszej firmie cieszy się dużą popularnością. Jako producent profili z mosiądzu możemy zapewnić najwyższej jakości trwałe produkty, które przez wiele lat zachowają zarówno swoje walory funkcjonalne, jak i estetyczne.